Każde dziecko może nauczyć się języka obcego, bawiąc się i harmonijnie się rozwijając. Nauka w naturalnym otoczeniu jest skuteczna i przyjemna.

Dlatego jeśli Wasze dziecko uczy się w przedszkolu angielskiego z pakietem SuperMemo, możecie je w tym wspierać we własnym domu. Dzięki multimedialnemu kursowi ze smokiem Memo pomożecie dziecku w nauce, twórczo spędzając czas z maluchem.

Najmłodsi uczą się z łatwością. Język ojczysty poznają dzięki doświadczeniu – naśladując to, co słyszą w swoim otoczeniu. Na podobnych zasadach polega nauka angielskiego z Memo The Dragon. Jej schemat jest taki sam jak w przypadku języka ojczystego:

Dzięki Memo the Dragon dziecko ma szeroki i aktywny kontakt z angielskim. Kurs opiera się na zabawie, wspierającej rozwój najmłodszych, co buduje pozytywne skojarzenia z nauką języka i otwiera ma współpracę z innymi.


Na czym polega metoda SuperMemo?

Nowe słówka i zwroty są przypominane w oparciu o metodę SuperMemo, dzięki której dziecko uczy się efektywnie i jest ciągle zmotywowane do dalszej nauki. Metoda SuperMemo jest uznanym w Polsce i na świecie sposobem nauki opartym na algorytmie powtórek.

W jaki sposób smok Memo wspiera SuperMemo?

Multimedialny kurs Memo the Dragon opracowali metodycy wyspecjalizowani w nauczaniu dzieci. Interaktywne plansze, gry, flashcards oraz piosenki prezentują nowe słówka w przyjaznej najmłodszym stylistyce. Dzieci (oraz rodzice) wyraźnie widzą swoje postępy – im więcej poznanych i zapamiętanych słówek, tym większy Smok! To sprawia, że maluchy wciąż są spragnione zabawy i nauki.

Jak motywować dziecko do nauki angielskiego?

Warto chwalić postępy dziecka i interesować się tym, czego się nauczyło. Kurs Memo the Dragon pomaga obserwować postępy dziecka oraz kontrolować zakres przerobionego materiału. A efekty są od razu widoczne: smok Memo rośnie z każdym zapamiętanym przez malucha słówkiem!

Czy dziecko poradzi sobie samo z obsługą programu kursu multimedialnego?

Kursy zostały opracowane tak, aby dziecko mogło uczyć się samodzielnie. Memo komunikuje się z dzieckiem w trakcie nauki, witając się i chwaląc za poprawne odpowiedzi. W odpowiednich momentach smok podpowiada maluchowi, gdzie kliknąć, aby wykonać zadanie.

Jak często moje dziecko powinno się uczyć?

Kursy opracowane według metody SuperMemo uczą w optymalny sposób - stosunkowo małe partie materiału dostosowane są do przerabiania z dużą częstotliwością. Ten sposób przynosi najlepsze efekty, pozwala dużo zapamiętać bez wysiłku i przemęczenia. Warto więc zachęcać dziecko do jak najczęstszego korzystania z kursu, jednak w małych, nieobciążających dawkach.

Jak szybko dziecko przerobi kurs?

Wszystko zależy od częstotliwości, z jaką dziecko będzie się uczyło. Interaktywne, przyjazne dzieciom gry cieszą najmłodszych i są dla nich atrakcyjne nawet po ukończeniu kursu.

Jak korzystać z płyt nagrań audio?

Wśród materiałów do nauki znajdują się 3 zestawy nagrań (piosenki, teatrzyki, wierszyki) na każde 2-3 miesiące zajęć. Odtwarzajmy dziecku 10 minut tych nagrań dziennie: w czasie jazdy samochodem, przy wspólnym posiłku czy zabawie. Nie trzeba znać języka, a dziecko nie musi słuchać nagrań z wytężoną uwagą. Wystarczy, że nagrania pojawiać się będą w tle codziennych czynności. Zaowocuje to lepszym utrwaleniem materiału, którego sens będzie tłumaczony podczas zajęć w przedszkolu.

Czy kurs ma wersję na urządzenia mobilne?

Nauka angielskiego ze smokiem Memo dostępna jest również w formie aplikacji na platformę iOS oraz Android. Aplikacja My First English Words została wyróżniona w konkursie AppAward jako jedna z najlepszych polskich aplikacji edukacyjnych.

Po zakupie otrzymasz na email link do ściągnięcia programu multimedianego, podręcznika w pdf oraz kodu do aplikacji na Androida.
Po zakupie otrzymujesz paczkę z programem multimedialnym na CD, podręcznikiem oraz kodem do aplikacji na Androida.